Share !


Бар «Креденс кафе» на вулиці Валовій, 5 у Львові

Проектування – 2015 р.
Реалізація – 2016 р.

«Креденс- кафе» знаходиться в будинку – пам’ятці архітектури місцевого значення (ох.№856-М) на вулиці Валовій, 5 у Львові. Робочий проект реставрації та пристосування виконаний з метою перепланування та розширення «Креденс- кафе» за рахунок приміщень кв.1а, яка знаходиться на другому поверсі.

Сучасний будинок на вул. Валовій, 5 сформований на початку ХІХ ст. з трьох кам`яниць, збудованих у XVIIІ ст. при мурах Галицької брами. На ситуаційному плані костьолу і монастиря Бернардинів з 1622 року Галицька брама зображена як оборонна структура із зовнішніми та внутрішніми від міста воротами, які об’єднані коридором. Ймовірно, що мури цього коридору були використані для будівництва кам’яних будинків на проданих парцелях. Товщина стіни першого поверху будинку №5 від вулиці Валової складає 0,82 см, тоді як від вулиці Галицької – 0,98 м. Периметр плану будинку відповідає конфігурації планування структур Галицької брами та прилеглих фортифікацій.

На початку ХІХ ст. всі три кам`яниці перебудовано в одну триповерхову будівлю. У 1902 р. головний вхід і сходову клітку будинку було перенесено з вулиці Галицької до вулиці Валової, а попередні головні сіни перероблено на фронтову крамницю.

Під багатьма шарами пофарбуванння та штукатурки відкриваються настінні розписи: цікаві рослинні композиції з пальмами та ягідними деревами, зображеннями пташок та змій. Людські персонажі представлені у портретних та сюжетних постановках - в ковпаках, капелюхах та в черевиках із загостреними носами. В сюжетах та архітектурних елементах розписів прочитується східний, китайський стиль.

Сукупність цих ознак і особливостей пов`язує відкриті розписи з постаттю знаменитого львів`янина – Михайла – Петра Боїма - місіонера-єзуїта, дипломата, мандрівника, вченого- ботаніка.