СИМЕТРІЯ

Торговий центр
з готельним блоком Grand Hotel Lviv
та конференц-залом по вул. Дорошенка, 2

Рік: 2020
Категорія: Торгівля, готель
Розташування: Львів, Україна

В минулому червоні лінії називалися лініями регуляції, за які не можна було виступати забудовою, за винятком влаштування окремих балконів чи еркерів. З часом лінії регуляції відсувалися, збільшуючи громадський простір вулиці та комфортність помешкань. Так сталося з парною стороною вулиці Дорошенка, де в 20-х роках ХХ ст. була пересунута лінія регуляції, яка сьогодні є червоною лінією забудови. Після цього вся нова забудова формувалася по цій лінії без наступу на громадський простір вулиці.

Червона лінія парної сторони вулиці Дорошенка – це своєрідна лінія хронології, що дозволяє прочитати час забудови до 20-х років ХХ ст. і після. Тому важливо дотримуватись цієї лінії, щоб не заблудитися у часі.

Висота будинку згідно будівельного статуту Львова приймалася не більшою ніж ширина вулиці. Якщо забудовник хотів вищий будинок, то мусів відступати на відповідну відстань. Зараз ширина вулиці між будинками – 14 м. Отже, якщо триматися лінії існуючих фасадів, то висота фасаду будинку має бути не вище 14 м. Якщо лінія фасаду на всіх поверхах відступає на 3 м відповідно до червоної лінії, то забудову можна сформувати висотою фасаду 17 м.

Для архітектурного вистрою історичних будинків Львова притаманні горизонтальні членування. Зважаючи, що будівля має комерційне призначення, статична рівновага протяжної будівлі доповнена діагоналями підвісів для вертикального озеленення, яке має сонцезахисну і шумозахисну функцію. Горизонтальні карнизи доповнені масивними вазами з рельєфною кам’яною поверхнею.

Вулиця Дорошенка у нижній частині позбавлена озеленення, тому пропонується торці будинків, що виступають внаслідок заглиблення забудови до переміщеної червоної лінії, і сьогодні використовуються для реклами, використати як площини для вертикального озеленення.

Будинок запроектований по червоній лінії з відступом на рівні першого поверху 1 м. Магазини торгового центру передбачені у двох рівнях і мають відокремлені входи безпосередньо з вулиці.

Оскільки готельні номери запроектовані у складі багатофункціональної будівлі, готельний блок планувально відокремлений, ізольований та забезпечений самостійними входами і комунікаціями (вертикальними і горизонтальними)

Номери орієнтовані на південь, тому мають сонцезахисні пристрої – карнизи із захисним озелененням: виткими вічнозеленими ліанами жимолості (Lonicera sempervirens), плюща (Hedera helix), лимонника китайського (Schisandra chinensis).

Не менше 10% номерів передбачені для користування МГН.

Кількість місць на автостоянці готелі повинна бути не менше 25% від кількості номерів готелю, тому у підземному просторі запроектований автоматизований паркінг для розміщення 18 авто при одноярусному розміщенні або 36 авто при двоярусному.


s