СИМЕТРІЯ

Готель на розі вулиць Краківської Та Вірменської

Рік: 2008
Категорія: Культура, Реставрація&Реновація
Розташування: вул.Краківська, Вірменська, Львів, Україна

Krakivska
Krakivska

Готель, фітнес центр, ресторан, кафе, бари, магазин - виставковий зал, зал зустрічей, перукарня.

Археологічний підхід до архітектури вимагає збереження існуючої структури. Натомість повне відтворення структури зруйнує археологічний матеріал. Запропонована решітка фіксує укрупнений модуль історичної структури. Свідомо зміщений крок колон з граничних мурів історичних парцель дає змогу експонувати археологію.

Квартал формувався в епоху ренесансу, для якої характерним було використання сграффіто і вітражів. Коли декілька парцель об`єднуються в єдину структуру, житловий будинок перетворюється в палац. Найвидатнішою пам`яткою ренесансової архітектури є палац Дожів у Венеції. Діагональні лінії оздоб фасадів послужили мотивом для сграффіто, що переходять у стилізований вітраж.

Завершення композиції кварталу вимагає побудови фасадів в лінію забудови. Для збільшення простору на перехресті вулиць частина фасаду відступає, залишаючи свій слід у вигляді завіси з листків художнього скла. Прожилки листка дерева повторюють структуру крони і цілого лісу. Листки скла передають структуру будівлі і вимальовують квадратну сітку старого міста. Скляна завіса з одного боку підкреслює значимість історичного середовища для гостей готелю і з іншого - цікавість, таємничість для мешканців та гостей міста, що проходжуються вулицями неповторного Львова. Подвійний фасад додає будівлі легкості, глибини і прозорості, є плавним переходом від історичного до сучасного.

Krakivska
Krakivska
Krakivska

В людській памяті вже нема будинків на цьому місті, звиклих стін і дахів, тому в архітектуру будівлі введений образ природи. Графіку дерев викреслюють сграффіто на стінах і листки скла, що падають таємничими тінями на стіни. Картина постійно змінюється від того, як людина рухається вздовж фасаду, створюючи нову інтерактивність в старому центрі Львова.

Дах, як найближчий до природи елемент, що бере участь в єдиній екосистемі, запроектований у стилі «гори Високий Замок». Природна форма даху створює фон для домінуючої в кварталі дзвіниці Вірменської церкви.


s