СИМЕТРІЯ

Житловий будинок на вулиці Стуса

Рік: 2020
Категорія: Житло
Розташування: Львів, Україна

Ділянка у давнину належала до Галицького передмістя, що прилягало до середмістя Львова зі сходу і півдня.

Між узвишшями Снопківського плато і парком Залізна вода (Eisenbrunel – дослівно залізні джерела) протікав Залізний потік. Долиною проходила вулиця Снопківська, яка до 1871 р. носила назви Гібовки, а до 1863 - Залізної Води. Сьогодні назву Снопківська зберегла лише початкова частина вулиці, далі вона перейменована на честь Василя Стуса.

Крутий рельєф з обох сторін вулиці та потік, що протікав вздовж вулиці спричинив до появи малоповерхової забудови початку ХХ ст. та старого підприємства по виробництву кахлів.

У 1960-х рр. русло потоку відводять у підземний колектор. В 2016 р. збудована трамвайна колія для сполучення центру міста із житловим масивом Сихів, що пожвавило розвиток вулиці, зокрема, було споруджено кілька дев’ятиповерхових будинків.

Yaroslavenka
Yaroslavenka
Yaroslavenka

Природними домінантами є стрімкі схили пагорбів Снопківського парку та парку "Залізна вода". Розміщення будівлі між двома парками враховує особливості ландшафту даного середовища і формує безконфліктне поєднання сельбищного утворення та паркової зони.

Будівля розкривається до півдня назустріч сонцю. Східчатий об’єм забезпечує інсоляцією квартири сусіднього будинку.

Розміщення будинку при повороті швидкісної траси зумовило формування об’єму з легким вигином фасаду та динамічним розташуванням балконів з великими вильотами. Зважаючи на південну орієнтацію головного фасаду, його скульптурність та пластичність, будівля пофарбована в одному світлому тоні.

Зовнішні стіни виконані з керамічного блоку Porotherm товщиною 300 мм утеплені плитами з кам’яної вати Rockwool марки FRONTROCK MAX E товщиною 100 мм. Світлопрозорі конструкції вікон та дверей виконані з енергозберігаючим 2-камерним склопакетом. Суміщене покриття утеплене плитами з кам’яної вати Rockwool марки STEPROCK HD товщиною 230 мм.


s