СИМЕТРІЯ

Торговий центр “Галерея-Центр”

Рік: 2004
Категорія: Офіси&Торгівля
Розташування: Львів, Україна

Ділянка, відведена під будівництво торгового центру “Галерея центр” є у вигляді прямокутної трапеції. Ця форма є невипадковою в даному місці. Вона чітко простежується на вивчених архівних матеріалах – планах міста, починаючи з середини ХІХ ст., коли Полтва на цій дільниці була відкритою. Північно – східна межа ділянки утворює катет трапеції під непрямим кутом до основ і вона співпадає з межею земельної ділянки на плані міста з 1845 р. та підтримує напрям руху русла Полтви. Інший катет, що перпен-дикулярний до основ, співпадає з напрямом північ – південь та напрямом вулиці Куліша. Вулиця Куліша мала історичну назву “Сонячний провулок” та “Сонячна вулиця”.

Якщо перенести прямокутний катет до іншої сторони меншої основи трапеції – утворюється нерівносторонній трикутник – символ сонячного променя. Інша складова трапеції – прямокутник поділений у гармонійних співвідношеннях на квадрат і прямокутники є ключем до формування об’ємно – просторової структури торгового центру і його поділу на окремі функціональні зони: головний вхід з атріуму орієнтований – схід – захід та поперечний торговий пасаж – північ – південь.

Yaroslavenka
Yaroslavenka
Yaroslavenka

Ділянка під будівництво ТРЦ розташована біля русла ріки Полтви – повздовжньої осі Львівської котловини, де вулиця Куліша – “Сонячна вулиця” починає свою ходу до центру міста. Аналіз природніх та містоутворюючих факторів вказує на те, що сонячний промінь виходить з одного із оптичних центрів ближніх підвищень – Високий замок, узгір’я цитаделі, узгір’я Церкви Юра, окремих домінант східного схилу гори Кортумівка. На перехресті цих візуальних зв’язків постане об’ємно - просторова композиція головного входу, що фокусуватиме космічну енергію й вабитиме до себе мешканців та гостей міста.

Асиметрична трапецієвидна форма ділянки, відкрита до площі з транспортною розв`язкою, багатофункційність споруди покликали до створення аеродинамічної, емоційно - насиченої архітектури. Аеродинамічний стиль, або стримлінг, як прояв пізнього Ар Деко найбільш повно асоціюється з архітектурою кінотеатрів та розважально- видовищних споруд. Абстрагований до кількох експресі-оністичних ліній і кривих, він забезпечує наголос на швидкості, напрямку і русі, допомагає спрямувати потоки людей, концентрувати їх увагу і сприйняття.Головна композиційна вісь будинку схід- захід проводить до атріуму з ескалаторами. Подібний до міської площі, він є центром активності будівлі і оточений такими функціями як ресторан, кав`ярні, фітнес-клуб, кінотеатри та ін. Великий скляний ліхтар наводнює атріум денним світлом. Масивні ділянки фасадних стін контрастують зі скляними площинами головного входу та сходових кліток.


s
Yaroslavenka
Yaroslavenka
Yaroslavenka
Yaroslavenka
Yaroslavenka
Yaroslavenka
Yaroslavenka